Past Unbadged Singles Winners

 

  Winner

  Runner Up

2019 K Kavanagh (Old Dean) S Ward (Heathfield)

2018

L Mulcahy (Old Dean)

S Parnham

2017

J. Tindall (Weybridge)

A. Salvador (Bramley)

2016

D. Hill (Supreme)

J. Randall (Mytchett)

2015

J. Winter (Wimbledon Park)

P. Gay (Horley)

2014

P. Phillips (Ashburton Park)

K. Crane (Chessington)

2013

A. Clarke (Weybridge)

D. Walsh (Windlesham)

2012

T. Woolf (Camberley)

P. McDonnell (Southey)

2011

J. Shillingford (Egham)

E. Adamson (Oxshott

2010

T. Friday (Egham)

I. Dexter (West Byfleet)

2009

P.Gregory (Couth London)

K. Crookes (Southey

2008

N. Callingham (Mayford Hall)

D. Emery (Bookham)

2007

G. Wilkinson (Seale & Sands)

R. Stanley (Magdalen Park)

2006

D. Day (Chipstead)

A. White (Wonersh)

2005

T. Huckfield (Heathfield)

G. Fitzgerald (Cheam)

2004

D. Thomas (Supreme)

M. Gray (Cuddington)

2003

I. Meyer (West Byfleet)

A. Barclay (Old Coulsdon)

2002

P. Harwood (Supreme)

R. Souter (Weybridge)

2001

D. Bygrave (Southey)

R. Coppard (Epsom)

2000

G. Clark (Camberley)

R. Corne (Belmont)

1999

D. King (Putney Town)

L. Lewington (Southwark Sports)

1998

P. Coleman (West Wimbledon)

J. Smith (Cranleigh RBL)

1997

M. Ramskill (Old Coulsdon)

M. Woodger (Old Dean)

1996

R. Southwood (Temple)

C. Young (Cheam Village)

1995

D. Harvey (Putney Town)

R. Shuttleworth (Horley)

1994

M. Bigg (Watchetts)

D. Sewell (Cheam Fields)

1993

J. P. Green (Seale and Sands)

R. Gentle (Nat. West)

1992

A. Howick (Croydon)

A. Dunkley (Old Coulsdon)

1991

B. Malone (Mid-Surrey)

R. Pike (South Wimbledon)

1990

A. Mitchell (Guildford)

M. Sigamoney (North Sheen)

1989

R. Dennison (Andre)

R. Rolls (Sutton Common)

1988

J. Woodings (Camberley)

L. Skipper (Magdalen Park)

1987

C.  Smith (Mid-Surrey)

A. Clawson (Old Dean)

1986

R. Gibson (Esher)

J. Arthurs (Knaphill)

1985

M. Hubbard (Dorking)

E. Wilkins (Farncombe)

1984

T. Hilton (Old Dean)

D. Roche (Watney Sports)

1983

J. Levensconte (Mid-Surrey)

P. Tiner (Windlesham)

1982

N. Smith (Andre)

H. Stephenson (Cane Hill)

1981

S. Pearson (Southey)

K. P. Throssell (Old Coulsdon)

1980

G. C. Humphries (Balham)

P. Vamvacopoulos (Croydon)

1979

C. Legg (Ottershaw)

J. E. Birch (South London)

1978

H. F. W. Ashby (South London)

M. Puttock (Mytchett)

1977

C. F. Pullen (Byfleet)

J. McCalmont (Guildford)

1976

G. Bailey (Oatlands Park)

G. Dawber (Magdalen Park)

1975

K. R. Barnard (Temple)

H. J. Pocock (Grangewood)

1974

E. R. Fiske (Weybridge)

D. Hopwood (Miltbrd)

1973

A. Simmons (Temple)

J. Reive (Epsom)

1972

D. G. Crowsley (Ottershaw)

L. Reed (Watney Mann)

1971

J. Leslie (Temple)

J. Turvil (Astolat)

1970

W. Green (West Park Hospital)

W. Dabbs (Merrow)

1969

R. Weller (Dulwich)

L. Chew (Croydon)

1968

K. Watson (Temple)

V. Cooper (Allen House)

1967

C. N. Woollett (Northwood)

S. Palmer (Riverside)

1966

H. Bending (Temple)

W. Geddes (S.W.A.)

1965

F. Mathis (Balham)

B. Stone (Wimbledon)

1964

K. Green (B.A.C.)

K. Richards (Shirley Park)

1963

A. Weeks (Bletchingley)

W. B. Hammond (Mid-Surrey)

1962

J. Slater (Esher)

E. R. Alderton (Richmond)

1961

J. Chaloner (Croydon)

J. S. Ives (Barnes Lonsdale)

1960

J. Sparrow (Trinity)

B. J. Spencer (Balham)

 

Print Print | Sitemap Recommend this page Recommend this page
© Surrey County Bowling Association