Past Secretaries Winners

 

 Winner

 Runner Up

2019

M Brown (Southwark Sports)

A Salvador (Bramley)

2018

J Sinott (Temple)

E O'Flynn (Cranleigh)

2017

D. Leach (Belmont)

E. O'Flynn (Cranleigh)

2016

D. Leach (Belmont)

A. Richardson (Southey)

2015

J. Cable (Purley Bury)

D. Leach (Belmont)

2014

G. Robinson (Godalming & Farncombe)

A. Richardson (Southey)

2013

E. O'Flynn (Cranleigh)

G. Farnish (Wallington)

2012

D. Hunter (Mid Surrey)

J. Burns (South London)

2011

G. Farnish (Wallington)

M. Wood (Mytchett)

2010

K. Allen (Belmont)

S. Barnard (Egham)

2009

P. Staples (Croydon Municipal Officers)

R. Pike (Colliers Wood)

2008

A. Young (Streatham Park)

D. Long (Chessington)

2007

A. Boarer (Mayford Hall)

G. Spencer (Belmont)

2006

G. Houston (Leatherhead)

G. Spencer (Belmont)

2005

J. Garland (Ember)

M. Jewitt (Wimbledon Park)

2004

P. Reeves (Mid-Surrey)

D. Smith (Carshalton Beeches)

2003

P. Sainthouse (Weybridge)

R. Pike (Colliers Wood)

2002

P. Sainthouse (Weybridge)

M. Elgie (Woodbridge Hill)

2001

R. Harrow (Newdigate)

G. Robinson (Godalming)

2000

R. Pike (Colliers Wood)

S. Wilson (Chipstead)

1999

D. Harvey (Putney Town)

J. Whifield (Old Coulsdon)

1998

R. Wrenn (Supreme)

W. Leeks (Norbury)

1997

J. Hort (Clapham Park)

G. Robinson (Albury)

1996

J. McDonnell (Gonville)

D. Hussey (Carshalton)

1995

L. Thompson (Cranleigh RBL)

D. Whiteman (Monotype)

1994

R. Buckler (Woking Park)

R. Deacon (Dulwich Park)

1993

R. Smith (Guildford)

J. Wrenn (Supreme)

1992

V. Thrower (Weybridge)

S. Morton (Croydon Gas)

1991

R. Dennison (Andre)

R. I. Hodgkinson (Leatherhead)

1990

G. Jenkins (Putney Town)

J. Hawes (Putney)

1989

E. Hawkins (Supreme)

D. Fincham (Merton Park)

1988

J. Green (Cranleigh RBL)

R. Budd (Hersham Comrades)

1987

J. Chubb (South London)

A. Craig (Woodbridge Hill)

1986

L Smith (Andre)

N. Walters (Merrow)

1985

R. Cordingley (Morden)

S. Taylor (Ewell)

1984

J. Chubb (South London)

R. Close (Malden & Coombe)

1983

E. Acus (North Sheen)

H. Hoaen (Byfleet)

1982

E. Acus (North Sheen)

J. Howard (Cam. Green B'hdp

1981

G. L. Hodges (Northwood Dulwich)

S. W. Quinnell (Chipstead)

1980

J. G. Pilbrow (Epsom)

B. Emanuel (Putney Town)

1979

J. Gale (Vauxhall)

 

1978

A. G. Oliver (W. Wimbledon)

B.  E. Edwards (Cuddington)

1977

D. A. Tully (Carshalton)

K. G. Birch (Mid-Surrey)

1976

B. E. Edwards (Cuddington)

A.  G. Oliver (West Wimbledon)

1975

S. Loftus (Walton)

D.  Spooner (Imber Court)

1974

L. Reed (Wandgas)

J. Clary (Jubilee)

1973

C. M. Ford (Watney Mann)

W. L. Spencer (Ruskin Park)

1972

T. F. Blake (Merrow)

A. L. Standish (Merton)

1971

B. D. Jones (Balham)

W. Richardson (Kingston Wm.)

1970

B. D. Jones (Balham)

A. G. Sawyer (Imber Court)

1969

L. Flynn (Bensham Manor)

E. Maynard (Surbiton Legion)

1968

J. Robertson (Hook and South)

G. Cranefield (S.W.A.)

1967

A. F. Barnett (Dulwich)

E.G. Robinson (Redhill)

1966

S. Bond (Mitcham)

E. R. Penny (Chessington)

1965

G. Cranfleld (S.W.A.)

L. T. Horan (Priory Park, Kew)

1964

F. C. Jacquet (St. Matthews O.B.)

R. Malcolm Smith (Sheen Common)

1963

D.C. Rayfield (BA.C.)

T. Thumwood (W. Streatham)

1962

J. O. Pritchard (Mitcham)

A. E. Hughes (Esher)

1961

R. P. W. Harding (South London)

N. Collier (Mid-Surrey)

1960

H. Ledger (Windlesham)

H. Holliman (Wimbledon Park)

1959

H. Ledger (Windlesham)

R A.E. Shortridge (Caterham)

1958

R. Norris (Chipstead)

L. Watts (Norwood Grove)

1957

K. Pring (Putney Town)

W. F. Simmonds (Mitcham)

1956

A. E. Shortridge (Caterham)

A. Parker (Surbiton)

1955

W. D. Jones (Clapham Park)

H. E. Fillery (RACS)

1954

W. D. Jones (Clapham Park)

G. Bramley (Spring Park)

1953

A. Hyder (Wandsworth Park)

L Watts (Norwood Grove)

1952

A. Hyder (Wandsworth Park)

P. G. Pike (St. Matthew's O.B.)

1951

N. V. Clarke (Belmont)

G.  O. Hall (Manor Club & Inst.)

1950

A. E. Shortridge (Caterham)

T. E. Ward (South London)

1949

W. H. Bartlett (Add. Victoria Park)

A. E. Shortridge (Caterham)

1948

B. Cliff (Ewell)

F. N. Bishop (Priory Park, Kew)

1947

W. Neville (Norwood Grove)

F. N. Bishop (Priory Park, Kew)

1946

 A. McPherson (Beechcroft)

H. E. Randall (Old Coulsdon)

1945

S. J. Heard (Hon. Comp. Sec.)

C.  Hards (Dittons)

1940-44

-  No Competition

 

1939

A. H. Ford (Carshalton)

F. N. Bishop (Priory Park, Kew)      '

1938

W. J. Cowlin (Magdalen Park)

F. N. Bishop (Priory Park, Kew)

1937

S. J. Heard (Hon. Gomp. Sec.)

T. E. Davison (Carshalton Beeches^

1936

S. J. Heard (Hon. Comp. Sec.)

G.  A. Munday (Hersham)

1935

W. W. Henbest (Comp. Sec.)

S. J. Heard (Sheen Common)

1934

A. W. Stannard (Grove, Dulwich)

F.  Cragg (Epsom)

1933

E. S. King (Waddon Residents)

T. G. Donno (Dulwich)

1932

R. R. Crump (Hon. Comp. Sec.)

F. Fargent (Redhill)

1931

R. R. Crump (Hon. Comp. Sec.)

P. J. Tree (Wimbledon Park)

1930

R. R. Crump (Hon. Comp. Sec.)

A. W. Pearson (Southey)

1929

F. Barber (Wallington)

F. A. Ballam (Northwood)

1928

R. R. Crump (Hon. Comp. Sec.)

W. F. A. Hawes (W. Wimbledon)

1927

C. Russell (Balham)

J. T. Mitchell (St. Matthews O.B.)

1926

A. H. Ball (Erimus)

S. T. Bedworth (Temple)

 

Print Print | Sitemap Recommend this page Recommend this page
© Surrey County Bowling Association