Past Pairs Winners

 

Winners

Runners Up

2019 D Williams, A Barclay (Old Coulsdon) C Bruder, M Bishopp (Weybridge)

2018

C Bruder, M Bishopp (Weybridge)

M Jones, M Dunne (West End)

2017

J. Fitzgerald. S. Clarke (Cheam)

J. O'Leary, J. Stevens (Epsom Park)

2016

G. Street, M. Street (Knaphill)

N. Findlay, F. Morton (Streatham Park)

2015

N. Beeson, D. Olver (Chipstead)

R.Killick, H. Craig (Woodbridge Hill)

2014

L. Dickson, M. Sigamoney (N.Sheen)

D. Morris, S. Clarke (Cheam)

2013

D. Capon. D. King (North Sheen)

D. Morris, S, Clarke (Cheam)

2012

A. Gauld, P. Jenkins (Wandilea)

J. O'Leary, J. Stevens (Epsom Park)

2011

A. Howick, G. Vigor (Croydon)

S. Higginbotham, S. Fishlock (Tongham)

2010

M. Bishopp, P. Vamvacopoulos (Weybridge)

D. Heard. S. Kercher (Woodbridge Hill)

2009

C.Bruder, I.Honnor (Weybridge)

M. O'Leary, J. O'Leary (Epsom Park)

2008

G.Vigor, A.Howick (Croydon)

A. Bullen, A. Gladwell (Cranleigh RBL)

2007

M.McDonagh, G.McDonagh (Cheam)

R. Stanley, D. Leach (Magdalen Park)

2006

R.Cushen, M.Sigamoney (North Sheen)

G. Wallis, F Dodd (Old Coulsdon)

2005

A.Lewis, M.Overington (Cranleigh RBL)

R. Ilsley, M. Sampson (Ottershaw)

2004

R.Coles, E.Nolan (Cheam Village)

E. Kavanagh, K. Nicholls (South London):

2003

W.Banks, B.Garden (Egham)

P. Coleman, I. Ross (Cheam Village)

2002

G.Vigor, D.Clark (Croydon)

R. Ilsley, M. Sampson (Ottershaw)

2001

R.Ottley, M.Overington (Cranleigh RBL)

D. Candeland, N. Ross (Shirley Park)

2000

P.Coleman, D.Wood (Cheam Village)

P. Beazley-Long, R. Pike (Colliers Wood)

1999

C.Young, P.Vamvacopoulos (Cheam Village)

T. Jarnes. M. Satlis (Farnham)

1998

G.Duvergier, M.Overington (Cranleigh RBL)

M. Dower, J. O'Leary (Epsom Park)

1997

G.Nicholls, L.Dickson (Wimbledon Park)

P. Rogers. C. Ions (Weybridge)

1996

R.Marchant, K.Beauchamp (Haslemere)

D. Homes, R. Campbell (Chertsey)

1995

D.Candeland, N.Ross (ShirleyPark)

R. Marchant, K. Beauchamp (Haslemere)

1994

D.Spittles, A.Kellaway (Croydon Gas)

E. Kavanagh, W. Harrison (South London)

1993

E.Exall, H.Punjabi (Old Coulsdon)

J. Birch, A. O'Connell (South London)

1992

C.Smith, P.Vamvacopoulos (West Wimbledon)

D. Turner, T. Rock (Farnham)

1991

C.Smith, P.Vamvacopoulos (West Wimbledon)

K. Evans, B. Andrews (Chertsey)

1990

J.Howick, A.Hawes (Croydon)

T. Honnor, G. Little (Mid-Surrey)

1989

D.Stafford, R.Bellion (Mid-Surrey)

I. Bennett. S. Tuohy (Mitcham)

1988

A.Carter, D.O'Brien (Temple)

R. Walters, R. Merritt (Chipstead)

1987

T.Honnor, G.Little (Mid-Surrey)

E. Blount, R. Buckler (Woking Park)

1986

J.Gale, J.Gale (Vauxhall Park)

A. Knapp, R. Strudwick (Albury)

1985

A.Green, P.Vamvacopoulos (Croydon)

J. Green, M. Ottley (Cranleigh R.B.L)

1984

M.Holt, M.K.Campling (South London)

J. Mann, W. Hatto (Woking Park)

1983

P.Vamvacopoulos, M.Bradford (Croydon)

J. Bale, A. G. Oliver (West Wimbledon)

1982

E.Mitchell, W.Richards (Mid-Surrey)

L .Williamson, A. Murrell (Wimbledon Durnsford)

1981

J.Leslie, L.J.Bull (Temple)

J. B. Harding, B. D. Jones (South London)

1980

J.Leedon.A.J.Windsor (Woking Park)

A. E. Worrall, P. E. Rapley (Malden)

1979

K.Watson, K.R.Barnard (Temple)

A. Denney, W. Edser (Merrow)

1978

J.D.Palmer, M.K.C'ampling (South London)

H. T. Cowdrey, D. Brown (Merton)

1977

A.Henricy, W.Edser (Merrow)

H. Longhurst. W. Geddes (Southey)

1976

E...Johnson, A.J.Windsor (Woking Park)

S. G. Coleman, D. W. Keene (Malden)

1975

M.Goddard, S.J.Tucker (Brightwell)

J. D. Palmer. M. K. Campling (South London)

1974

A.O'Connell, A.G.Murrell (WimbledonDurnsford)

K. G. Birch, H. Stevenson (Mid-Surrey)

1973

N.Carroll, E.J.Johnson (Woodbridge Hill)

J. B. Muddle (Sub C. F. Crawford), K. Ward (Croydon)

1972

J.Duke, W.Oldham (Sutton)

J. W. Gallagher, A. E. Dearman (Kingston Can.)

1971

A.O'Connell, A.G.Murrell (Wimbledon Durnsford)

K. G. Birch, H. Stevenson (Mid-Surrey)

1970

K.G.Birch, H.Stevenson (Mid-Surrey)

R. E. Cox, J. H. Mortimer (Mid-Surrey)

1969

A.J.Windsor, R.Lamdin (Woking Park)

N. Collier, S. Fifield (Mid-Surrey)

1968

J.B.Harding, T.G.Howard (South London)

N. Jackson, A. F. Barnett (Dulwich)

1967

E.J.Barton, J.Bruce (Mid-Surrey)

R. Merritt, R. Morris (Chipstead)

1966

C.T.Prime, H.Bending (Temple)

J. Slater, F. J. Mortimore (Esher)

1965

W.Attryde, P.Willis (Andre)

T. G. How, A. Owen (Dulwich)

1964

D.W.Wright, S.W.Musto (Croydon)

R. Lamdin, T. Brown (Woking Park)

1963

R.Lamdin, T.Brown (Woking Park)

W. Gauden, L. A. Riches (Bensham Manor)

1962

F.Hyland, H.Jenner (CityPolice)

B. T. Warren, J. Martin (Mid-Surrey)

1961

R.Merritt, R.Morris (Chipstead)

H. Markham, H. Finch (St. Matthews)

1960

J.Trossell, C.Townend (Magdalen Park)

A. Ottway-Cave, C. Russell (Epsom)

1959

H.Skilton, W.Smurthwaite (Trinity)

S. Smith, H. C. Tickner (Esher)

1958

J.Martin, A.W.R.Hatto (Mid-Surrey)

H. Shepherd, H. Kneebone (Dulwich Park)

1957

J.J.Hickey, R.G.St.Good (Belmont)

J. Martin, A. W. Hatto (Mid-Surrey)

1956

R.Butterfield, KCoulson (Croydon)

C. Page, J. Gallimore (Esher)

1955

H.Gardiner, V.Oliver (Croydon)

S. G. West, R. E. Humphreys (Mellows Pk.)

1954

J.A.C.Killick, P.C.W.Silcock (Sheen Com.)

A. W. R. Hatto, J. Martin (Mid-Surrey)

1953

A.A.Walter, C.F.J.Walder (Redhill)

H. S. J. Bosley, N. V. Clarke (Belmont)

1952

H.Birbeck, D.Swan (Mid-Surrey)

W. H. Parkham, V. Oliver (Croydon)

1951

W.F.Simmonds, F.J.Welch (Mitcham)

G.  H. Anderson, D. H. Bailey (Barnes Lon.)

1950

W.F.Simmonds, F.J.Welch (Mitcham)

C. H. Godwin, C. F. J. Walder (Redhill)

1949

W.J.Wright, J..Passell (Motspur Park)

D.  Willis, A. H. Edwards (Balham)

1948

J.W.Morgan, W.T.Titherley (Epsom)

F. E. Thompson, R. E. Cowlishaw (Barnes Lon.)

1947

P.J.Gould, F.C.Maud (Sheen Common)

W. G. Wright, J. 0. Passell (Motspur Park)

1946

W.T.Woollams, V.Oliver (Mellows Park)

A. W. Hatto, S. J. Wilson (Mid-Surrey)

1945

W. G. Brown,  T. Driver  (Temple)               

 E. J. Elms, C. P. Tilley (Byfleet)

1940-44

No Competition

 

1939

G. F. Harmer,  C. E. Gunnell  (Shirley Park)   

A. W. Jenkins, J. Jenkinson (West Wimbledon)

1938

E. W. J. Coffee,  W. M. Molam  (Kingston Can.)

L H. Goodenough, J. Thomson (Ashburlon Park)

1937

C. S. Hoadley,  W. W. Henbest  (Temple)

W. H. Smith, C. Cox (Southey)

1936

J. C. Trigg,  H. Buswell  (Weybridge)

A. J. O. Millard, W. H. Vincent (Reigate Priory)

1935

C.  E. Cramp,  S. Jones  (Croydon)

F. Richardson, W. Parr (Croydon)

1934

J. W. McGregor,  J. Paterson  (Belmont)

J. A. Floyd, J. Stone (Dulwich)

1933

Dr. J. Nicholl,  A. F. Warner  (Belmont)

G. F. Harner, C. E. Gunnell (Shirley Park)

1932

F. J. Weeks,  S. G. Jordan  (Weybridge Rec.)

W. Hurst, R. E. Rawlings (Belmont)

1931

T. Magnay,  H. Blowfield  (Guildford)

E. J. Kitchen, G. S. Home (Wimbledon Park)

1930

B. K Field,  J. C. Waterman  (Reigate Priory)

J. Entwistle, H. G. Edney (Richmond)

1929

E.G. Fowler,  E. Collins  (Barnes Lonsdale)

H. J. Brown, J. Brigenshaw (Malden)

1928

G. T. Symons,  P. G. Newell  (Balham)

H. Brizley, A. Newsome (Southey)

1927

T. G. Donno,  T. Whittington  (Dulwich)

T. H. Wright, W. Taylor (Dulwich)

1926

W. P. Bell,  G. F. Waters  (Croydon)

A. E. Walton, E. Collins (Red Lion)

1925

B. W. Earl,  D. Irvine-Watson  (S. London)

F. May, J. Baker (Woking)

1924

J. Entwistle,  H. G. Edney  (Mid-Surrey)

F. Norris, J. Montague (Redhill)

1923

H. J. Risdon,  W. Wheatley  (Southey)

C. Gurney, W. Weeks (Temple)

1922

F. Biggin,  M. Whybrow  (Temple)

C. A. Miller, F. Powell (Barnes Common)

1921

E. H. Cotterill,  T. Self  (Epsom Park)

W. H. Johnson, H. E. Norman (Peckham Rye Pk)

1920

A. Monger,  S. Birch  (Vauxhall)

T. F. Atkinson, P. Gruzelier (Merton)

1919

J. B. Saxton,  J. Newell  (Kingston Can.)

W. H. Warner, J. Dixon (Croydon)

1918

C. H. Clark,  T. Haycock  (Putney Common)

C. Heather, J. T. Corvin (Vauxhall)

1917

T. G. Donno,  F. MacGreggor  (Dulwich)

A. Farran, W. W. Southerden (Vauxhall)

1916

H. J. Harris,  H. W. Packer  (Kingston Can.)

G. Wills, T. Giddings (Weybridge)

1915

F. E. J. Goff,  C. J. F. Spraggs  (Heathfield)

W. W. Southerden, A. Farren (Vauxhall)

1914

E. Collins,  A. E. Walton  (Red Lion)

W. High, W. R. Pullinger (Godalming Rec.)

1913

P. Laing,  W. Taylor  (Dulwich)

C. H. Swain, W. Morton (Balham)

1912

F. MacGregor,  J. H. Elmes  (Temple)

R. Knight, S. Fewings (Lambeth Carlton)

 

Print Print | Sitemap Recommend this page Recommend this page
© Surrey County Bowling Association