Past Champion of Champions Winners

 

 Winner

 Runner Up

2019 D Wilkinson (Seale & Sands) A Blackwood (Carshalton)

2018

G Street (Knaphill)

A Sturton (North Sheen)

2017

M. Porter (West Wimbledon)

D. Wilkinson (Seale & Sands

2016

J. Wilson (Chipstead)

G. Clark (Camberley)

2015

A. Clarke (Weybridge)

N. Beeson (Chipstead)

2014

J. Wilson (Chipstead)

D. Spittles (Shirley Park)

2013

S. Shanley (Sutton)

D. Heard (Woodbridge Hill)

2012

G. Clark (Camberley)

M. Porter (West Wimbledon)

2011

N. Callingham (Mayford Hall)

M. Bishopp (Weybridge)

2010

D. Hennessy (Southey)

S. Shanley (Sutton)

2009

D. Hennessy (Southey)

J. La Cumber (Merton Park)

2008

G.  Skinner (Ottershaw)

D. Anderson (Colliers Wood)

2007

S. Kercher (Woodbridge Hill)

N Beeson (Southey)

2006

D. Hennessy (Southey)

Steve Shanley (Sutton)

2005

D. Allen (Woking Park)

P. Sanders (Wallington)

2004

P. Chuter (Tongham)

J. O'Leary (Epsom Park)

2003

I. Jenkins (Egham)

S. Spencer (Belmont)

2002

P. Reeves (Mid-Surrey)

G. Tyas (Tongham)

2001

L. Dickson (South London)

R. Bellion (Weybridge)

2000

P. Reeves (Mid-Surrey)

G. Clark (Camberley)

1999

M. Dower (Epsom Park)

P. Vamvacopoulos (Cheam Village)

1998

P. Vamvacopoulos (Cheam Village)

R. Budd (Ashburton Park)

1997

M. Overington (Cranleigh RBL)

D. Anderson (Colliers Wood Constitutional)

1996

P. Rogers (Weybridge)

L. Thompson (Cranleigh RBL)

1995

J. Stevens (Epsom Park)

M. Ryan (South London)

1994

M. Overington (Cranleigh RBL)

J. Stevens (Epsom Park)

1993

D. Miller (Magdalen Park)

P. Rowland (Cheam Village)

1992

J. Dobson (Guildford)

A. Dunkley (Old Coulsdon)

1991

R. Bass (Mid-Surrey)

J. Stevens (Epsom Park)

1990

J. Stevens (Epsom Park)

J. McDonnell (Gonville)

1989

W. Richards (Mid-Surrey)

N. Vine (Grangewood)

1988

D. Wilkinson (Badshot Lea)

E. Hawkins (Supreme)

1987

A. K. Binns (Croydon)

A. Lynch (Temple)

1986

T. Bennett (Egham)

G. Pudney (Caterham)

1985

J. Rideout (Old Dean)

P. Mathew (Esher)

1984

J. Thompson (Croydon)

M. Cults (Ember)

1983

F. Webb (Streatham Park)

P. Williams (Badshot Lea)

1982

A. Nuttall (Old Coulsdon)

W. Reed (Dulwich Village)

1981

G. K. Attfield (Hare and Otter)

H. C. Wadsworth (Caterham)

1980

A. K Binns (Southern Railway)

A. C. Powell (Surbiton)

1979

P. Williams (Badshot Lea)

M. Harris (North Sheen)

 

   
     
     
Print Print | Sitemap Recommend this page Recommend this page
© Surrey County Bowling Association