Area Four Division 8 Singles

Singles Entries for 2019

           

AREA 4 DIVISION 8

 

Round 1

Round 2

Round 3

Round 4

Round 5

Area Finals

at Milford B.C.

on Fri 5 Jul

 

by Fri 31 May

on Fri 7 Jun

on Fri 14 Jun

on Fri 21 Jun

on Fri 28 Jun

John Green
Seale and Sands

John Green
Seale and Sands

John Green
Seale and Sands

John Green
Seale and Sands

John Green
Seale and Sands

4A = D7b v D7a

4B = D8a v D8b

 

 

4A:

Barry Jenkins
Egham

v

Matt Short
Old Dean

 

4B:

Carl Chadbond
Tongham

v

Daniel Wilkinson

Seale and Sands

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Winner 4A:

Barry Jenkins
Egham

 

 

Winner 4B:

Carl Chadbond
Tongham

 

 

Nigel Whiteman
Milford

 

Richard Carn
Haslemere

 

Mark Medhurst
Stoke Park

Mark Medhurst
Stoke Park

Mark Medhurst
Stoke Park

Peter Barnett
Cranleigh

 

Chris Cooper
Tongham

 

Desmond De Maine
Haslemere

Ian Barrow
Woodbridge Hill

Stuart Markham
Woodbridge Hill

Stuart Markham
Woodbridge Hill

Ian Barrow
Woodbridge Hill

 

Stuart Markham
Woodbridge Hill

 

 

Nathan Beeson
Farnham

 

Nathan Beeson
Farnham

 

 

Karl Hagan
Godalming & Farncombe

 

 

Stuart Young
Godalming & Farncombe

Bob Killick
Woodbridge Hill

David Andrews
Cranleigh

Carl Chadbond
Tongham

 

Bob Killick
Woodbridge Hill

Bob Killick
Woodbridge Hill

Maurice MacFarlane
Holloway Hill

David Andrews
Cranleigh

David Andrews
Cranleigh

David Andrews
Cranleigh

Ryan Anderson
Woodbridge Hill

 

Steven French
Seale and Sands

 

 

Mark Fyfield
Farnham

Terry Cull
Farnham

Carl Chadbond
Tongham

 

 

Terry Cull
Farnham

Terry Cull
Farnham

 

Stephen Saunders
Milford

 

Carl Chadbond
Tongham

Carl Chadbond
Tongham

 

 

Mike Rejman
Farnham

 

John Castle
Tongham

John Castle
Tongham

Gary Cumper
Woodbridge Hill

Jamie Butterworth
Farnham

Daniel Wilkinson
Seale and Sands

 

Dave Fitchett
Farnham

 

Gary Cumper
Woodbridge Hill

 

Jamie Butterworth
Farnham

Jamie Butterworth
Farnham

Jamie Butterworth
Farnham

Charlie Spear
Milford

 

Steve Neaves
Woodbridge Hill

 

 

Daniel Wilkinson
Seale and Sands

Daniel Wilkinson
Seale and Sands

Daniel Wilkinson
Seale and Sands

 

Robert Uffold
Haslemere

Ian Dixon
Cranleigh

Ian Dixon
Cranleigh

 

Rod Warriner
Cranleigh

Alan Byrd
Farnham

 

 

Alan Byrd
Farnham

 

Jim Wood
Milford

Neil Callingham
Wonersh

Alex Brady
Milford

Alex Brady
Milford

Graham Maull
Woodbridge Hill

Neil Callingham
Wonersh

Eamon O'Flynn
Cranleigh

Alex Brady
Milford

Alex Brady
Milford

 

Geoff Middleton
Godalming & Farncombe

John Black
Bramley

 

 

John Black
Bramley

 

Graham Maull
Woodbridge Hill

Graham Maull
Woodbridge Hill

Graham Maull
Woodbridge Hill

Graham Maull
Woodbridge Hill

Graham Robinson
Godalming & Farncombe

 

Barry Fairhurst
Farnham

 

 

Ian Jones
Woodbridge Hill

Ian Jones
Woodbridge Hill

 

 

Koos Engelbrect
Haslemere

 

 

Print Print | Sitemap Recommend this page Recommend this page
© Surrey County Bowling Association