Past Unbadged Singles Winners

      Winner   Runner Up  
         
1960   J. Sparrow (Trinity) B. J. Spencer (Balham)  
1961   J. Chaloner (Croydon) J. S. Ives (Barnes Lonsdale)
1962   J. Slater (Esher) E. R. Alderton (Richmond)
1963   A. Weeks (Bletchingley) W. B. Hammond (Mid-Surrey)
1964   K. Green (B.A.C.) K. Richards (Shirley Park)
1965   F. Mathis (Balham) B. Stone (Wimbledon)  
1966   H. Bending (Temple) W. Geddes (S.W.A.)  
1967   C. N. Woollett (Northwood) S. Palmer (Riverside)  
1968   K. Watson (Temple) V. Cooper (Allen House)  
1969   R. Weller (Dulwich) L. Chew (Croydon)  
1970   W. Green (West Park Hospital) W. Dabbs (Merrow)  
1971   J. Leslie (Temple) J. Turvil (Astolat)  
1972   D. G. Crowsley (Ottershaw) L. Reed (Watney Mann)  
1973   A. Simmons (Temple) J. Reive (Epsom)  
1974   E. R. Fiske (Weybridge) D. Hopwood (Miltbrd)  
1975   K. R. Barnard (Temple) H. J. Pocock (Grangewood)
1976   G. Bailey (Oatlands Park) G. Dawber (Magdalen Park)
1977   C. F. Pullen (Byfleet) J. McCalmont (Guildford)  
1978   H. F. W. Ashby (South London) M. Puttock (Mytchett)  
1979   C. Legg (Ottershaw) J. E. Birch (South London)
1980   G. C. Humphries (Balham) P. Vamvacopoulos (Croydon)
1981   S. Pearson (Southey) K. P. Throssell (Old Coulsdon)
1982   N. Smith (Andre) H. Stephenson (Cane Hill)
1983   J. Levensconte (Mid-Surrey) P. Tiner (Windlesham)  
1984   T. Hilton (Old Dean) D. Roche (Watney Sports)
1985   M. Hubbard (Dorking) E. Wilkins (Farncombe)  
1986   R. Gibson (Esher) J. Arthurs (Knaphill)  
1987   C.  Smith (Mid-Surrey) A. Clawson (Old Dean)  
1988   J. Woodings (Camberley) L. Skipper (Magdalen Park)
1989   R. Dennison (Andre) R. Rolls (Sutton Common)
1990   A. Mitchell (Guildford) M. Sigamoney (North Sheen)
1991   B. Malone (Mid-Surrey) R. Pike (South Wimbledon)
1992   A. Howick (Croydon) A. Dunkley (Old Coulsdon)
1993   J. P. Green (Seale and Sands) R. Gentle (Nat. West)  
1994   M. Bigg (Watchetts) D. Sewell (Cheam Fields)  
1995   D. Harvey (Putney Town) R. Shuttleworth (Horley)  
1996   R. Southwood (Temple) C. Young (Cheam Village)
1997   M. Ramskill (Old Coulsdon) M. Woodger (Old Dean)  
1998   P. Coleman (West Wimbledon) J. Smith (Cranleigh RBL)  
1999   D. King (Putney Town) L. Lewington (Southwark Sports)
2000   G. Clark (Camberley) R. Corne (Belmont)  
2001   D. Bygrave (Southey) R. Coppard (Epsom)  
2002   P. Harwood (Supreme) R. Souter (Weybridge)  
2003   I. Meyer (West Byfleet) A. Barclay (Old Coulsdon)
2004   D. Thomas (Supreme) M. Gray (Cuddington)  
2005   T. Huckfield (Heathfield) G. Fitzgerald (Cheam)  
2006   D. Day (Chipstead) A. White (Wonersh)  
2007   G. Wilkinson (Seale & Sands) R. Stanley (Magdalen Park)
2008   N. Callingham (Mayford Hall) D. Emery (Bookham)  
2009   P.Gregory (Couth London) K. Crookes (Southey  
2010   T. Friday (Egham) I. Dexter (West Byfleet)  
2011   J. Shillingford (Egham) E. Adamson (Oxshott  
2012   T. Woolf (Camberley) P. McDonnell (Southey)  
2013   A. Clarke (Weybridge) D. Walsh (Windlesham)  
2014   P. Phillips (Ashburton Park) K. Crane (Chessington)  
2015   J. Winter (Wimbledon Park) P. Gay (Horley)  
2016   D. Hill (Supreme) J. Randall (Mytchett)  
2017   J. Tindall (Weybridge) A. Salvador (Bramley)  
         
Print Print | Sitemap Recommend this page Recommend this page
© Surrey County Bowling Association