Past Secretaries Winners

     Winner  Runner Up  
         
1926   A. H. Ball (Erimus) S. T. Bedworth (Temple)  
1927   C. Russell (Balham) J. T. Mitchell (St. Matthews O.B.)
1928   R. R. Crump (Hon. Comp. Sec.) W. F. A. Hawes (W. Wimbledon)
1929   F. Barber (Wallington) F. A. Ballam (Northwood)  
1930   R. R. Crump (Hon. Comp. Sec.) A. W. Pearson (Southey)  
1931   R. R. Crump (Hon. Comp. Sec.) P. J. Tree (Wimbledon Park)
1932   R. R. Crump (Hon. Comp. Sec.) F. Fargent (Redhill)  
1933   E. S. King (Waddon Residents) T. G. Donno (Dulwich)  
1934   A. W. Stannard (Grove, Dulwich) F.  Cragg (Epsom)  
1935   W. W. Henbest (Comp. Sec.) S. J. Heard (Sheen Common)
1936   S. J. Heard (Hon. Comp. Sec.) G.  A. Munday (Hersham)  
1937   S. J. Heard (Hon. Gomp. Sec.) T. E. Davison (Carshalton Beeches^
1938   W. J. Cowlin (Magdalen Park) F. N. Bishop (Priory Park, Kew)
1939   A. H. Ford (Carshalton) F. N. Bishop (Priory Park, Kew)      '
1940-44   -  No Competition    
1945   S. J. Heard (Hon. Comp. Sec.) C.  Hards (Dittons)  
1946    A. McPherson (Beechcroft) H. E. Randall (Old Coulsdon)
1947   W. Neville (Norwood Grove) F. N. Bishop (Priory Park, Kew)
1948   B. Cliff (Ewell) F. N. Bishop (Priory Park, Kew)
1949   W. H. Bartlett (Add. Victoria Park) A. E. Shortridge (Caterham)
1950   A. E. Shortridge (Caterham) T. E. Ward (South London)
1951   N. V. Clarke (Belmont) G.  O. Hall (Manor Club & Inst.)
1952   A. Hyder (Wandsworth Park) P. G. Pike (St. Matthew's O.B.)
1953   A. Hyder (Wandsworth Park) L Watts (Norwood Grove)  
1954   W. D. Jones (Clapham Park) G. Bramley (Spring Park)  
1955   W. D. Jones (Clapham Park) H. E. Fillery (RACS)  
1956   A. E. Shortridge (Caterham) A. Parker (Surbiton)  
1957   K. Pring (Putney Town) W. F. Simmonds (Mitcham)
1958   R. Norris (Chipstead) L. Watts (Norwood Grove)  
1959   H. Ledger (Windlesham) R A.E. Shortridge (Caterham)
1960   H. Ledger (Windlesham) H. Holliman (Wimbledon Park)
1961   R. P. W. Harding (South London) N. Collier (Mid-Surrey)  
1962   J. O. Pritchard (Mitcham) A. E. Hughes (Esher)  
1963   D.C. Rayfield (BA.C.) T. Thumwood (W. Streatham)
1964   F. C. Jacquet (St. Matthews O.B.) R. Malcolm Smith (Sheen Common)
1965   G. Cranfleld (S.W.A.) L. T. Horan (Priory Park, Kew)
1966   S. Bond (Mitcham) E. R. Penny (Chessington)
1967   A. F. Barnett (Dulwich) E.G. Robinson (Redhill)  
1968   J. Robertson (Hook and South) G. Cranefield (S.W.A.)  
1969   L. Flynn (Bensham Manor) E. Maynard (Surbiton Legion)
1970   B. D. Jones (Balham) A. G. Sawyer (Imber Court)
1971   B. D. Jones (Balham) W. Richardson (Kingston Wm.)
1972   T. F. Blake (Merrow) A. L. Standish (Merton)  
1973   C. M. Ford (Watney Mann) W. L. Spencer (Ruskin Park)
1974   L. Reed (Wandgas) J. Clary (Jubilee)  
1975   S. Loftus (Walton) D.  Spooner (Imber Court)  
1976   B. E. Edwards (Cuddington) A.  G. Oliver (West Wimbledon)
1977   D. A. Tully (Carshalton) K. G. Birch (Mid-Surrey)  
1978   A. G. Oliver (W. Wimbledon) B.  E. Edwards (Cuddington)
1979   J. Gale (Vauxhall)    
1980   J. G. Pilbrow (Epsom) B. Emanuel (Putney Town)
1981   G. L. Hodges (Northwood Dulwich) S. W. Quinnell (Chipstead)
1982   E. Acus (North Sheen) J. Howard (Cam. Green B'hdp
1983   E. Acus (North Sheen) H. Hoaen (Byfleet)  
1984   J. Chubb (South London) R. Close (Malden & Coombe)
1985   R. Cordingley (Morden) S. Taylor (Ewell)  
1986   L Smith (Andre) N. Walters (Merrow)  
1987   J. Chubb (South London) A. Craig (Woodbridge Hill)
1988   J. Green (Cranleigh RBL) R. Budd (Hersham Comrades)
1989   E. Hawkins (Supreme) D. Fincham (Merton Park)
1990   G. Jenkins (Putney Town) J. Hawes (Putney)  
1991   R. Dennison (Andre) R. I. Hodgkinson (Leatherhead)
1992   V. Thrower (Weybridge) S. Morton (Croydon Gas)  
1993   R. Smith (Guildford) J. Wrenn (Supreme)  
1994   R. Buckler (Woking Park) R. Deacon (Dulwich Park)  
1995   L. Thompson (Cranleigh RBL) D. Whiteman (Monotype)  
1996   J. McDonnell (Gonville) D. Hussey (Carshalton)  
1997   J. Hort (Clapham Park) G. Robinson (Albury)  
1998   R. Wrenn (Supreme) W. Leeks (Norbury)  
1999   D. Harvey (Putney Town) J. Whifield (Old Coulsdon)
2000   R. Pike (Colliers Wood) S. Wilson (Chipstead)  
2001   R. Harrow (Newdigate) G. Robinson (Godalming)  
2002   P. Sainthouse (Weybridge) M. Elgie (Woodbridge Hill)
2003   P. Sainthouse (Weybridge) R. Pike (Colliers Wood)  
2004   P. Reeves (Mid-Surrey) D. Smith (Carshalton Beeches)
2005   J. Garland (Ember) M. Jewitt (Wimbledon Park)
2006   G. Houston (Leatherhead) G. Spencer (Belmont)  
2007   A. Boarer (Mayford Hall) G. Spencer (Belmont)  
2008   A. Young (Streatham Park) D. Long (Chessington)  
2009   P. Staples (Croydon Municipal Officers) R. Pike (Colliers Wood)  
2010   K. Allen (Belmont) S. Barnard (Egham)  
2011   G. Farnish (Wallington) M. Wood (Mytchett)  
2012   D. Hunter (Mid Surrey) J. Burns (South London)  
2013   E. O'Flynn (Cranleigh) G. Farnish (Wallington)  
2014   G. Robinson (Godalming & Farncombe) A. Richardson (Southey)  
2015   J. Cable (Purley Bury) D. Leach (Belmont)  
2016   D. Leach (Belmont) A. Richardson (Southey)  
2017   D. Leach (Belmont) E. O'Flynn (Cranleigh)  
Print Print | Sitemap Recommend this page Recommend this page
© Surrey County Bowling Association