County Members who have been awarded the Leopard Award for services to their Clubs

SURREY LEOPARD AWARD TO 2017

Addlestone Victory Park

R O’Dell

Mayford Hall

H Puller

 

Albury

P Parfree

Mellows Park

W Hellyer

 

Ashburton Park

J G Burrows

Merton

W Fryer

 

Ashtead

B. Levens

Merton Manor

D Hennessy

 

Astolat

A D Hughes

Mid Surrey

L W Weston: D E Beckett

 

Auriol

E A Baker:W H Osborne:
L Sellars

Milford

R Jenner: F Elliott

 

Banstead Neville

G Parker

Monotype

W Stubbs

 

Battersea Park

G Jones

Morden

R Perry

 

Belmont

M Mott: R St Good

Norbury

A Mason: D Ellis

 

Bensham Manor

A Dobson

North Sheen

D Reed

 

Bletchingley

J A Davie: A J Weeks:

T Pocock

Oatlands Park

R Owen

 

Bramley

M Carpenter

Old Dean

D J E Hilton: R S Webb

 

Carshalton

S Mayley

Ottershaw

F Seymour

 

Carshalton Beeches

C Tagg

Oxshott

R Pollitt

 

Castle Green

J R Dale: J Murray: B.West

Pippbrook

R J Whiting: L J Higgins

 

Caterham

M Miller

Purley

K. Menehan: B. Manning

 

Cheam

S Duke: J Parsons:
R Willson: C.Smith

Purley Bury

R. Brown: J. Cable

 

Cheam Fields

B Johnston OBE: R Taylor

Redhill

W J Worsell

 

Cheam Village

T J Blount

Raynes Park

L Wetherall

 

Chertsey

P Morris

Rose Hill

L W Betts

 

Chessington

E Leader: T Clary

Sanderstead

W S Challis: D H Jarvis

 

Chipstead

S Quinnell

Shirley Park

G Butler: P Pring Jnr.

 

Churchfields

R Allen

Southey

L Griffiths: P Wessier

 

Cobham

L Newton: L Bignall

South London

L Ford: B Davies

 

Colliers Wood

E Sliney: L Eells

Streatham Park

V McCarthy

 

Cranleigh

B Baker

Supreme

A Melton: D Day

 

Croydon

R Barnes: B Kidd

Surbiton

E G Coles

 

Croydon Adults

K. Sandland

Surbiton RBL

G Archer: H Caulder

 

Croygas

R D Granger

Sutton

F Harding: A.Butler

 

Dulwich Village

P Lewis

Sutton Common

R. Rolls

 

Ember

P Collins: J. Ingham

Tongham

N Walters: P Chuter

 

Epsom

A H Jackman

Wallington

A McFarland: T Coyle

 

Epsom Park

K Webbon: R. Gordon

Warlingham Pk

G Driver: P Fitzpatrick

 

Ewell Village

J Bailey

Watchetts

B Cunningham: D Morris

 

Farnham

R G Sallis: T Cannon

Westfield

K Russell

 

Felbridge

B Williams-Fuller

West Park

S Betchley

 

Godalming & Farncombe

C Gregory: R Humphrey:
G D Robinson

Weyburn

R J Field: R Cox

 

Gonville

W Adams

Windlesham

J Conry: R Rapley

 

Grangewood

D Martin

Woking Park

A Rideout: R Buckler

 

Guildford

K Tiner: D. Hayter

Wonersh

D Strickland: R Sherwood:
R Taylor

 

Haslemere

P Brackfield

Woodbridge Hill

A M Chitterburgh

 

Heathervale

J Neal

 

Heathfield

J Hudnott

Hersham

H Lane: W Farthing

Hersham Village

R Budd: P Hill

Horley

T W Foote: Alex Bennett

Imber Court

D Presland: P Hall

Knaphill

A Tingay: N Crawley:
J. Kenton : A.Bennet

Leatherhead

J P Wickens: R Hodgkinson

Malden

R Raper

Malden Manor

A.Josolyne: D. Smith

 

Print Print | Sitemap Recommend this page Recommend this page
© Surrey County Bowling Association